Столяр

/Files/images/profes/dscf1095.jpgСтоляр – багатопрофільна професія, яка дозволяє людині знайти застосування своїм знанням та вмінням у різних галузях. Нині столяр виконує на сучасному обладнанні цілий комплекс робіт : займається обробкою деревини, виготовленням виробів з неї, їх монтажем. Жодна будова не може обійтися без столяра. У столярній справі приховані величезні можливості для раціоналізації та винахідництва.

Результатом роботи столяра є виготовлення, складання та встановлення виробів з деревини : віконних рам, дверей, плінтусів, меблів, різних предметів домашнього вжитку.

Якщо ви маєте схильність до ручної праці, моделювання і конструювання, полюбляєте працювати з деревом, професія столяра може стати справою вашого життя.

Оволодіти нею можна протягом 3-х років в ДПТНЗ «СВПУ будівництва і дизайну».

Столяр одна з робітничих професій, яку постійно потребують підприємства України.

Тесляр

/Files/images/profes/clip_image003.jpgТесляр бере участь у споруді і ремонті житлових будинків, мостів і інших будівель. Встановлює віконні рами і двері, настилає підлоги. Виконує різноманітні операції по роботі з лісоматеріалом: обтісування, напилювання, свердлення отворів, з'єднання елементів дерев'яних конструкцій, обробку антисептичними та вогнезахисними составами.

В училищі створені спеціальні кабінет, майстерня, в яких майбутні столяри оволодівають знаннями і практичними навичками.

Програмами передбачено засвоєння учнями знань про:

  • породи деревини;
  • спосіб розмітки і виготовлення дерев'яних конструкцій;
  • прийоми застругування і обтісування лісоматеріалів;
  • правила користування робочим інструментом;
  • виконання операцій по роботі з лісоматеріалами;
    правила безпеки праці.
Кiлькiсть переглядiв: 0