Акція "16 днів проти насильства"

2016-12-12

/Files/images/121216_nasilstvo/16-1-638.jpg

Мій улюблений світ –

Без насильства.

Без жорстокості, болю, зла.

Тут народом складена пісня

Містить тільки хороші слова.

Мій улюблений світ –

Без насильства,

Де немає страждання й війни,

Де розквітла калина барвиста

І пісень не почуєш сумних.

Мій улюблений світ – це не казка

А реально щасливе життя.

Бо звільнивши наш світ без насильства

Можна сміло іти в майбуття.

З 25 листопада по 10 грудня 2016 року у Сумському вищому професійному училищі будівництва і дизайну проходила акція «16 днів проти насильства». Міжнародна правозахисна акція «16 днів проти насилля» розпочата у 1991 році. Ініціатори обрали датою початку акції 25 листопада — Міжнародний день боротьби з насиллям у ставленні до жінок та датою її завершення — 10 грудня — Міжнародний день захисту прав людини. Дуже важливо знати правові основи запобігання різним проявам насильства, знати, що кожна людина є захищеною у нашій державі.

Педагогічним колективом, соціальним педагогом, практичним психологом Сумського вищого професійного училища була активізована діяльність з метою посилення інформаційно-просвітницької роботи, яка направлена на збільшення знань про попередження насильства в сім’ї, попередження жорстокого поводження в учнівському середовищі. Міжнародна акція «16 днів проти насилля» розпочалась зі створення інформаційних стендів «Ми проти насильства!». До уваги читачів була представлена бібліотечна виставка «16 днів проти насильства», була випущена інформаційна листівка «Ми проти жорстокого поводження з дітьми», проведені профілактичні бесіди щодо профілактики насилля, попередження жорстокого поводження в учнівському середовищі. У рамках акції було розповсюджено буклети «Знай свої права», відбулась акція до Дня порозуміння з ВІЛ-інфікованими «Червона стрічка», проведені виховні години з питання попередження розповсюдження ВІЛ/СНІДу.

Пам’ятка учням

1. Пам’ятайте, що насильство над вами, здійснене вашими батьками, не є нормою життя. Насилля – неприпустима річ у стосунках людей.

2. У сім’ї ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали.

3. Пам’ятайте необхідні правила безпеки: зокрема, не варто тут же кидатися на допомогу, коли тато б’є маму, особливо, коли він - з небезпечними предметами в руках; ваше завдання – якомога швидше сховатися, залишити домівку взагалі – на допомогу покличте дорослих, які краще знають, як діяти за таких обставин.

4. Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують вашу гідність.

5. Поділіться своїми проблемами з класним керівником, майстром,соціальним педагогом, практичним психологом, зверніться до поліції.

6. Не вірте у погрози з боку кривдників.

7. Ви маєте право висловлювати і відстоювати свою думку. Чітко і однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі.

8. Знайте, коли вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують в спілкуванні з вами лайливі слова, – це насильство.

9. Не вважайте, що ви заслужили на таке ставлення з боку дорослих. Ніхто, в тому числі ваші батьки, рідні, не має права принижувати вас, поводитися жорстоко стосовно дитини – це карається законом. В Сімейному кодексі (ст.. 150, ч. 7) написано: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками. Та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина може податі до суду, до громадських організацій, якщо виховання не належне».

10. Навчіться розрізняти поняття «добро» і «зло». Все, що принижує людську гідність, – є зло, все, що звеличує гідність людини, – добро.

Пам’ятка батькам

1. Пам’ятайте, що першим університетом життя для дитини є та сім’я, в якій народилася дитина. Завдання обох батьків полягає в тому, щоб створити в сім’ї атмосферу любові, довіри, духовного настрою та комфорту.

2. Не дивіться на дитину як на особисту власність. Ви дали дитині фізичне тіло, а душа її належить світові. Сприймайте дитину як особистість єдину, унікальну і неповторну.

3. Не виражайте часто свого незадоволення, критики – це тільки породжує антагонізм в стосунках дітей і батьків.

4. Давайте дітям можливість відчувати Ваше визнання і схвалення.

5. Ніколи не старайтесь запевнити дитину в тому, що вона погана.

6. Будьте тактовними в стосунках з дітьми.

7. Давайте приклад емоційного самоконтролю і витримки.

8. Показуйте приклад позитивних дій та вчинків дітям не на словах, а в конкретних справах.

9. Насильство над дітьми – це протиприродний акт, який забороняється законом. Так, в Сімейному кодексі сказано таке: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина має право на належне батьківське виховання».

10. Завжди давайте дитині шанс на право бути кращою.

11. Пам’ятайте, що в сім’ї дитина пізнає, як взаємодіяти з іншими людьми, як ставитися до себе і до оточення, як упоратися з труднощами і, за великим рахунком, що таке життя.

/Files/images/121216_nasilstvo/DSCN2308.JPG/Files/images/121216_nasilstvo/DSCN2309.JPG/Files/images/121216_nasilstvo/DSCN2314.JPG

/Files/images/121216_nasilstvo/DSCN2315.JPG/Files/images/121216_nasilstvo/DSCN2320.JPG/Files/images/121216_nasilstvo/DSCN2322.JPG/Files/images/121216_nasilstvo/DSCN2324.JPG/Files/images/121216_nasilstvo/DSCN2327.JPG/Files/images/121216_nasilstvo/DSCN2328.JPG/Files/images/121216_nasilstvo/DSCN2329.JPG/Files/images/121216_nasilstvo/DSCN2331.JPG/Files/images/121216_nasilstvo/DSCN2332.JPG/Files/images/121216_nasilstvo/DSCN2333.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 0